Оптимізація роботи міста з AI: як штучний інтелект буде керувати містом Оптимізація роботи міста з AI: як штучний інтелект буде керувати містом

Недостатнє спостереження за міськими об'єктами, неефективне планування робіт, відсутність контролю за дорогами – проблеми сучасних мегаполісів. Щоб зробити міста розумними, в інфраструктуру активно впроваджуються технології штучного інтелекту. Пропонуємо розібратися, як AI дозволяє удосконалювати роботу міських структур.

Моніторинг руху та об'єктів

Технології штучного інтелекту дозволяють контролювати рух пішоходів і автомобілів. Моніторинг транспорту здійснюється завдяки комп'ютерному зору і аналітиці великих даних – так, технології вдосконалюють транспортний рух і скорочують кількість заторів.

Крім цього, за допомогою АІ можна проводити огляд об'єктів – це дозволяє стежити за станом будівель, прогнозувати знос будівель і ефективно планувати ремонт.

Оптимізація роботи міста з AI: як штучний інтелект буде керувати містом  - 1

Оптимізація робочих процесів

Впровадження технологій АІ у роботу міських служб дозволить скласти продуктивний графік для виїзних фахівців. Так, необхідні міські роботи будуть здійснюватися оперативно – наслідки аварій на дорогах будуть усуватися в короткий термін, а служби порятунку реагуватимуть на надзвичайні ситуації швидше.

Інформація про наявність інструментів і матеріалів, можливих затратах і доступі до об'єктів буде зберігатися в розумних базах даних. В результаті непередбачені ситуації зведуться до мінімуму.

Управління підприємствами

Технології штучного інтелекту допоможуть стежити за активами підприємств, керувати технічним обслуговуванням і персоналом.

Завдяки їм підвищиться продуктивність праці, знизяться витрати, а також скоротиться споживання енергоресурсів і зменшиться кількість зламаного обладнання.

Як штучний інтелект вже використовується в містах?

Оптимізація роботи міста з AI: як штучний інтелект буде керувати містом - 2

AI активно впроваджується в міста по всьому світу – технології вдосконалюють будівництво і допомагають оцінювати стан середовища.

Штучний інтелект вже застосовується в Києві. За словами секретаря Київради Володимира Прокопіва, технології використовуються в онлайн-торгах і сфері продажів. Крім того, штучний інтелект також впроваджується в навігаційні системи і допомагає розкривати злочини.

У місті вже розробили проект Kyiv Smart City з метою створити розумну інфраструктуру і забезпечити прозоре управління міським середовищем – Київ може стати більш прогресивним і цифровим містом.

AI-технології мають потенціал, який допоможе зробити міста більш комфортними для життя. Штучний інтелект здатний налагодити роботу ЖКГ, дорожніх, соціальних служб, служб порятунку, а також дозволить поліпшити екологічне становище.

Технології штучного інтелекту і їх застосування обговорять експерти на AI Conference Kyiv.

Реєстрація на захід ►►►

Схожі новини