Штучний інтелект і машинний зір: можливості технологій
Штучний інтелект і машинний зір: можливості технологій

Технології, які можуть розпізнавати обличчя й об’єкти, активно розвиваються. Згідно з дослідженням фірми The Insight Partners, ринок систем машинного зору досягне $14,48 млрд до 2025 року.

Пропонуємо розібратися, що таке машинний зір, як він працює зі штучним інтелектом і де зараз застосовується.

Що таке комп’ютерний і машинний зір?

Необхідно розуміти, що машинний і комп’ютерний зір — схожі поняття, але між ними існують відмінності.

Комп’ютерний зір — технологія, яка дає змогу машинам знаходити й розпізнавати об’єкти, а також відстежувати і класифікувати їх.

Завдяки комп’ютерному зору машини ідентифікують об’єкти, здійснюють відеоаналітику, описують зміст зображень, розпізнають жести й обробляють результати.

Машинний зір — застосування комп’ютерного зору у виробництві. Так, комп’ютерний зір містить у собі загальний набір технологій, а машинний зір використовує аналіз зображень, щоб вирішувати промислові завдання.

АІ в машинному зорі

Завдяки тому, що сучасні процесори мають високу обчислювальну потужність і досить легко використовують великі дані, у машинному зорі застосовується штучний інтелект.

Технологія допомагає комп’ютерам вдосконалюватися на власному досвіді завдяки глибокому навчанню. Воно відрізняється від традиційних підходів, які застосовуються в машинному зорі.

Наприклад, АІ аналізує зображення, які стандартні програми не можуть схарактеризувати точно й однозначно. Штучний інтелект дає змогу знайти технології промислове застосування.

Компоненти й завдання машинного зору

Система машинного зору складається з безлічі компонентів. Здебільшого вона містить у собі цифрові камери, які отримують зображення, і розумні камери, які обробляють дані.

Також у систему входять комп’ютер із потужним процесором, ПЗ штучного інтелекту, обладнання введення-виведення, джерела світла й датчики синхронізації.

Серед основних завдань, які вирішує машинний зір, виділяють:

  • розпізнавання об’єктів і тексту;
  • ідентифікацію осіб;
  • виявлення;
  • відновлення форми об’єктів за зображенням;
  • оцінку руху;
  • відновлення того, що відбувається на зображенні.

Технологія вирішує багато завдань у різних галузях:

  • у медицині — допомагає ставити діагнози;
  • у промисловості — використовує роботів для виробництва;
  • в автомобільній сфері — відповідає за навігацію безпілотників;
  • у ритейлі — рахує відвідувачів і визначає штрих-коди.

Таким чином, машинний зір дає змогу автоматизувати ручну працю, яка прискорює робочі процеси в компаніях.

Де вже використовують машинний зір?

Машинний зір у Китаї

Сьогодні в Китаї існує найбільша у світі мережа з 200 млн камер зовнішнього спостереження. До того ж банкомати в країні автентифікують клієнтів завдяки технології розпізнавання осіб і PIN-коду.

Крім цього, технологія ідентифікації за обличчям уже використовується в одній із китайських шкіл для того, щоб штучний інтелект відстежував уважність учнів. Система розпізнає сім різних виразів обличчя і визначає, наскільки школярі зосереджені на уроці.

Також одне із застосувань машинного зору й розпізнавання осіб — смарт-окуляри для поліцейських із міста Чженчжоу. Девайс із інтелектуальною системою допомагає правоохоронним органам ловити порушників.

Система ідентифікації осіб від Сбербанку

AI Conference Kyiv: Shtuchniy Intelekt I mashinniy zIr: mozhlivostI tehnologIy 1

У січні 2019 року стало відомо, що Сбербанк планує запустити пілотний проект із розпізнавання клієнтів за обличчям.

За словами представників Сбербанку, експеримент проведуть у декількох офісах компанії. Чим частіше конкретний клієнт наближатиметься до камери, тим точніше працюватиме система.

За даними Сбербанку, така технологія працюватиме і для співробітників компанії, а в деяких відділеннях уже діють системи пропускного режиму з розпізнавання осіб.

Виявлення захворювань

Машинний зір широко застосовується в галузі медицини. Наприклад, ізраїльська компанія Aidoc використовує штучний інтелект і технологію розпізнавання зображень, щоб підвищити ефективність роботи рентгенологів.

Aidoc визначає внутрішньочерепні крововиливи за знімками комп’ютерної томографії — технологія аналізує КТ-знімки і ставить діагноз.

До того ж машинний зір допомагає діагностувати діабетичні захворювання. IDx — одна з компаній, яка розробляє рішення, щоб виявляти діабетичну ретинопатію. Система інтерпретує фотографії сітківки й самостійно ставить діагноз.


Технології машинного зору й АІ обговорять експерти на AI Conference Kyiv.

Подробиці й реєстрація ►►►

Схожі новини
Анонси